Życie w Krakowie

By

Listopad 14, 2014Bez kategoriiNo comments

Głównym spośród globalnych przeszkód w większości miast w naszym kraju jest infrastruktura drogowa. Polskie gminy nie są przygotowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki powstał przez zwiększenie się ilości aut na naszych szosach. Dlatego jedną z najważniejszych inwestycji które powinno rozpocząć prawie każde województwo jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by poprawić wygodę krakowian jak również usprawni całokształt infrastruktury Krakowa.

Spośród innych gmin, inwestycje drogowe w Krakowie mocno się wyróżniają. Krakowianie w głosowaniu opowiedzieli się za budową metra, ale przed tym jak metro zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej oraz rozwój dróg trzeba zainwestować dużo środków . Z ważniejszych inwestycji warto wymienić:
w pełni napędzaną elektrycznie linię autobusową – jedyną w Polsce,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje remont przynajmniej kilka nowoczesnych dróg dojazdowych między już wybudowanymi połączeniami oraz naprawy istniejących tras autobusowych i połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie lubią – problemy w komunikacji i dojazdach do biur przeszkadzają na co dzień. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji jakość dróg nie może się poprawić i by było wygodniej, trzeba wytrwałości.Kraków arena
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie nowe drogi, jak również doskonalszej jakości powierzchnia dróg, która będzie lepsza i odporna. ( kolejnym z takich wzorów może być ścieralna powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje dodatkowo kolejnych zmian i inwestycji, aby jeździło się po nim dobrze. Nie tylko samochodem, ale też tramwajami. Mimo to da się zauważyć jasno, że całość jest na świetnej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie wygodnie i przyjemnie.