restauracja włoska La grande Mamma w Krakowie

By

Listopad 20, 2014kulinariaNo comments

Smaczna włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Restauracje włoskie to w Polsce najczęsciej spotykany typ gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, treściwe oraz ceszy oko. Oczywiście najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Mocniej wrażliwi konsumenci smakują mniej znane potrawy – canelloni, lasagne czy desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską należy przyjrzeć się kilku istotnym cechom: jak wiele półproduktów naprawdę pochodzi z Włoch, czy w menu można znaleźć również mniej typowe dania, czy karta win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża różnorodność i jedzenie z wielu części Włoch. Prawdziwie włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski smak.

Włoska kuchnia jest prosta, co nie zmienia faktu, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to niezwykle smaczna kuchnia europejska .

Dobre wino z Włoch

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która aspiruje do bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna zapominać trunków. Kolacja na włoską modę koniecznie powinien zawierać też trunek. Odrobina białego wina to dla Włochów reguła. wysokiej jakości dania włoskie Najbardziej znane wina z Włoch to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi oraz marsala z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę ma być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna posiadać nie mały wybór win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać wyjątkowość kuchni włoskiej bez wątpienia trzeba wybrać się do restauracji, która umie przyrządzić nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film