nowa restauracja włoska Kraków

By

Grudzień 3, 2014Bez kategoriiNo comments

Dobra kuchnia włoska
Chcesz dobrze zjeść? Pośród licznych opcji, które oferuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to różnorodność aromatów, połączeń oraz duża dawka składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoskie dania to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne włoskie dania

Makarony są podstawą kuchni włoskiej. Włosi przyrządzają makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wyobrazić sobie składniki których nie można dodać do makaronu. w restauracji Ryby, dodatki mięsne oraz rożnorodne przyprawy, powodują, że pasty można jeść każdego dnia.

Następną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to margharita z serem. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To też risotto, tortellini, minestrone oraz liczne desery – np. granita czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- gorgonzoli, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film